פוסטים נוספים

התקדמת לניהול? מזל טוב!!!

טיפים מקצועיים לבהירות ובטחון בתפקידך החדש ** פוסט זה מתייחס למנהלות ומנהלים כאחד.  התקדמת לניהול? איזה כיף! אני תמיד אומרת, לא…

מה יוצר אנשים מצליחנים?

דברים שלמדתי כמאמנת מנהלים. ** פוסט זה מתייחס למנהלות ומנהלים כאחד.  תוך כדי אימון עם מנהלים רבים אני שמה לב שיש…

איך ננהל בתקופת משבר מתמשכת

** פוסט זה מתייחס למנהלות ומנהלים כאחד.  השבר הגדול היה לפני 3 חודשים ומאז אנחנו במשבר. כולנו היינו רוצים שזה יהיה…

על מה מדברים המנהלים באימון

** פוסט זה מתייחס למנהלים ומנהלות כאחד.  בקצב הדינמי של עולם העסקים היום, מנהיגות אפקטיבית נמדדת יותר מתמיד ביכולת להסתגל לשינויים,…

החוקים השתנו! כך תתכוננו מעכשיו לראיון עבודה.

משפט הזהב שלי הוא: IT'S NOT JUST ABOUT YOU

במעמד ראיון העבודה, עליכם להבין שיושב מולכם אדם עם קשב קצר, אג'נדה מסוימת והרבה דברים על הראש. עליכם ראשית להבין מיהו, מהי החברה, מהו התפקיד ורק אז לקדם את עצמכם בדיוק רב.

  1. זה כבר לא מספיק רק לקרוא על החברה: אתן דוגמא: אם אתם מתראיינים לחברה עם אפליקציית משחקים, הורידו את האפליקציה, שחקו, הגיעו לשלבים גבוהים יותר במשחק כדי שייפתחו לכם עוד ועוד פיצ'רים, עשו אפילו הפקדה קטנה כדי לחוות את ההבדל בין שחקן משלם ללא משלם. ברור שאם יש כתבות או ראיונות בעניין החברה קיראו גם אותן והגיעו עם ידע.
  1. מי מראיין אותי? האם המנהל המקצועי? האם מנהלת משאבי אנוש? מה יעניין את האיש שמראיין אותי בראיון? לדוגמא: אם אני מתראיינת עם משאבי אנוש, אני לא צריכה להתחיל להסביר את החישובים שעשיתי בהפקת אנליזות, אלא אסביר את צורת החשיבה ואת התוצאות העסקיות של הפעולות האלה.
  1. מה התפקיד אליו אני מתראיינת? מהן הדרישות? כשאספר על עצמי אבחר סיפורים המתאימים לדרישות התפקיד. אספר על פרויקטים ואתן פרטים מספריים כדוגמא: בפרויקט בו לקחתי חלק מנעתי נטישה של 6% , הובלתי מהלך שהוריד את מספר הפניות למוקד ב 7%.
  1. מי אני, למה אני? חשוב שאגיע עם מסר ברור. למה בחרתי להתראיין לתפקיד הזה? למה אני מתאימה לתפקיד? למה אני רוצה את התפקיד? מה ה'פשן' המקצועי שלי? זה תרגיל בערך עצמי יחד עם אותנטיות. תהיו כנים אבל תעופו על עצמכם, מה שלא תספרו הם לא ידעו זה לא הזמן לצניעות.

ולא לשכוח

  1. תבואו עם שאלות. ובאמא שלכם לא שאלות של עוגיות בקפיטריה וחלב סויה. תבואו עם שאלות חשובות שבאמת מעניינות אותכם. כמו, מה תהליך האונבורדינג לתפקיד? מה המבנה הארגוני? באילו מערכות משתמשים? מיהם חברי הצוות? מהו חזון החברה? שאלות על תהליכים הקשורים לתפקיד. למשאבי אנוש ניתן לשאול: מהי התרבות הארגונית? מהם ערכי החברה?

 

התקשר/י עוד היום, השינוי שלך מתחיל עכשיו!  054-2428304