פוסטים נוספים

Retro Meeting from Hell

Hebrew Below HOW TO PERFORM EFFECTIVE RETRO MEETINGS Have you ever been to retro meeting from hell? Everyone comes ready…

החוקים השתנו! כך תתכוננו מעכשיו לראיון עבודה.

משפט הזהב שלי הוא: IT'S NOT JUST ABOUT YOU

במעמד ראיון העבודה, עליכם להבין שיושב מולכם אדם עם קשב קצר, אג'נדה מסוימת והרבה דברים על הראש. עליכם ראשית להבין מיהו, מהי החברה, מהו התפקיד ורק אז לקדם את עצמכם בדיוק רב.

  1. זה כבר לא מספיק רק לקרוא על החברה: אתן דוגמא: אם אתם מתראיינים לחברה עם אפליקציית משחקים, הורידו את האפליקציה, שחקו, הגיעו לשלבים גבוהים יותר במשחק כדי שייפתחו לכם עוד ועוד פיצ'רים, עשו אפילו הפקדה קטנה כדי לחוות את ההבדל בין שחקן משלם ללא משלם. ברור שאם יש כתבות או ראיונות בעניין החברה קיראו גם אותן והגיעו עם ידע.
  1. מי מראיין אותי? האם המנהל המקצועי? האם מנהלת משאבי אנוש? מה יעניין את האיש שמראיין אותי בראיון? לדוגמא: אם אני מתראיינת עם משאבי אנוש, אני לא צריכה להתחיל להסביר את החישובים שעשיתי בהפקת אנליזות, אלא אסביר את צורת החשיבה ואת התוצאות העסקיות של הפעולות האלה.
  1. מה התפקיד אליו אני מתראיינת? מהן הדרישות? כשאספר על עצמי אבחר סיפורים המתאימים לדרישות התפקיד. אספר על פרויקטים ואתן פרטים מספריים כדוגמא: בפרויקט בו לקחתי חלק מנעתי נטישה של 6% , הובלתי מהלך שהוריד את מספר הפניות למוקד ב 7%.
  1. מי אני, למה אני? חשוב שאגיע עם מסר ברור. למה בחרתי להתראיין לתפקיד הזה? למה אני מתאימה לתפקיד? למה אני רוצה את התפקיד? מה ה'פשן' המקצועי שלי? זה תרגיל בערך עצמי יחד עם אותנטיות. תהיו כנים אבל תעופו על עצמכם, מה שלא תספרו הם לא ידעו זה לא הזמן לצניעות.

ולא לשכוח

  1. תבואו עם שאלות. ובאמא שלכם לא שאלות של עוגיות בקפיטריה וחלב סויה. תבואו עם שאלות חשובות שבאמת מעניינות אותכם. כמו, מה תהליך האונבורדינג לתפקיד? מה המבנה הארגוני? באילו מערכות משתמשים? מיהם חברי הצוות? מהו חזון החברה? שאלות על תהליכים הקשורים לתפקיד. למשאבי אנוש ניתן לשאול: מהי התרבות הארגונית? מהם ערכי החברה?

 

התקשר/י עוד היום, השינוי שלך מתחיל עכשיו!  054-2428304