פוסטים נוספים

התקדמת לניהול? מזל טוב!!!

טיפים מקצועיים לבהירות ובטחון בתפקידך החדש ** פוסט זה מתייחס למנהלות ומנהלים כאחד.  התקדמת לניהול? איזה כיף! אני תמיד אומרת, לא…

מה יוצר אנשים מצליחנים?

דברים שלמדתי כמאמנת מנהלים. ** פוסט זה מתייחס למנהלות ומנהלים כאחד.  תוך כדי אימון עם מנהלים רבים אני שמה לב שיש…

איך ננהל בתקופת משבר מתמשכת

** פוסט זה מתייחס למנהלות ומנהלים כאחד.  השבר הגדול היה לפני 3 חודשים ומאז אנחנו במשבר. כולנו היינו רוצים שזה יהיה…

על מה מדברים המנהלים באימון

** פוסט זה מתייחס למנהלים ומנהלות כאחד.  בקצב הדינמי של עולם העסקים היום, מנהיגות אפקטיבית נמדדת יותר מתמיד ביכולת להסתגל לשינויים,…

לא רק משוחררי 8200: עובדי ההייטק שחצו את גיל 45 לא חוששים

לכתבה המלאה ב Mako

27.5.22

בניגוד ליתר המרואיינים, במקרה של מאיה גברוביץ' (45), מנהלת בכירה (Executive Producer) בחברת הגיימינג SciPlay, הכניסה להייטק הגיעה רק אחרי עשור במקום אחר. "למדתי תואר ראשון במדעי המחשב ולאחר מכן השלמתי תואר שני במנהל עסקים. במהלך הלימודים ולאחר מכן עבדתי בעסק המשפחתי במשך 10 שנים. לאחר כעשור, בגיל 31, החלטתי שאני רוצה לפתח את הקריירה שלי בתעשיית הייטק".

"אני נהנית לעבוד עם אנשים ממגוון גילים ורקעים, ומרגישה שמכל אחד ואחת אני יכולה ללמוד משהו חדש", אומרת גברוביץ'. "עם זאת, לפעמים אני כן רואה את הפער בגילים ולמען האמת – אני אוהבת את זה. העובדים הצעירים מגיעים עם מוטיבציה גבוהה לכבוש את העולם, עם הרבה רעיונות חדשים והם גם חסרי פחד. חלקם ממוקדים מאוד בתחום שלהם ובצמיחה מקצועית ואישית, מה שהופך אותם למצליחים מאוד".

 

 

מאיה גברוביץ', SciPlay (צילום: פרטי)
מאיה גברוביץ', SciPlay | צילום: פרטי

 

מה את חושבת שאת יכולה לתרום לעובדים הצעירים?

"אחד הדברים שאני יותר אוהבת בעבודה שלי הוא מנטורינג. שנים של ניסיון לימדו אותי איך להקשיב, אבל באמת להקשיב. כשמקשיבים אפשר לייצר רמה גבוהה יותר של תקשורת בינך לבין הקולגה. תקשורת טובה היא בעיניי הסוד ליצירת עסק וצוות מוצלח".

"אני מניחה שבכל תעשייה אנשים עשויים לחוש לא רלוונטיים בעקבות הגיל", אומרת גברוביץ׳ על החששות. "צריך לזכור שתעשיית ההייטק היא לא משחק כדורגל, אנחנו לא רצים סביב המגרש. אני דווקא מאמינה שניסיון יכול להיות יתרון עצום בתעשייה שלנו. בנוסף, עכשיו כשהילדים יותר עצמאיים, יותר קל לי לנהל את הקריירה ואת לוחות הזמנים שלי".