פוסטים נוספים

Retro Meeting from Hell

Hebrew Below HOW TO PERFORM EFFECTIVE RETRO MEETINGS Have you ever been to retro meeting from hell? Everyone comes ready…

עובדים לא עוזבים חברות, הם כן עוזבים מנהלים

**פוסט זה מתייחס לנשים וגברים כאחד.

מחקר: 57% מהעובדים שעוזבים, עוזבים בגלל הבוס

מחקר מטעם חברת מחקרי המנהיגות הבינ"ל DDI, מצא שהסיבה המרכזית לעזיבת כ- 57% מהעובדים את מקום עבודתם היא המנהל/ת שלהם.
כלומר, לא משנה עד כמה הטבות השכר עשויות להיות מתגמלות, אפיקי ההתפתחות בחברה הינם מגוונים, חברת האנשים מהנה ומעניינת ואפילו התרבות הארגונית מתאימה לצרכיו וערכיו האישיים של העובד – כל זה בטל בשישים מול השפעתו האקוטית של המנהל/ת.
אם המנהל הישיר לא תורם לצמיחתו של העובד, מתקשר עימו בעיקר באמצעות ביקורת, דורש משימות שאינן ברורות ואינו מעריך את ביצוען, בסופו של דבר לא יעזרו מכונות האספרסו, ה- happy hours והסיבוס. העובד ירצה לעזוב או לכל הפחות ייפתח להצעות עבודה מתחרות. כמו כן, עד שהעובד ימצא עבודה חדשה, הפרודוקטיביות שלו תרד, הוא יהפוך לממורמר וציני ואפילו יתכן שיתחיל להרעיל את סביבתו. 

מנהל הוא קודם כל מנהיג

בארגון נרצה מנהיגים שמחזיקים בסט יכולות שיוצרות סביבה בה העובדים נאמנים למקום עבודתם ומטפחים סביבת עבודה המאופיינת ע"י בעלות, אחריות, חדשנות, שיתופי פעולה והשגת יעדים.

הנה ארבע מיומנויות מנהיגות המעודדות סביבה זו

  1. תקשורת בונה אמון: מנהיג מיומן מבין את אומנות התקשורת הברורה, הפתוחה והאמפטית. הוא יודע להקשיב לצרכי הצוות, מספק משוב בונה ומוודא שכל עובד יודע שתרומתו מוערכת. תקשורת כזו, מעודדת תחושת שייכות ומעודדת עובדים לקחת אחריות מלאה על תפקידם. 
  1. העצמה והאצלה: מנהיגים טובים מעצימים את חברי הצוות שלהם על ידי האצלת משימות ומתן מרחב תמרון ופעולה בקבלת החלטות. זה לא רק ממריץ ומקדם את הצמיחה האישית של חברי הצוות אלא גם מחזק את תחושת הבעלות בקרב העובדים ומעניק להם מקום בו יוכלו להתגאות בתוצאות העבודה שלהם.
  1. הוקרה והערכה: מנהיגים ששימור עובדים יקר לליבם, מבינים את החשיבות בהוקרה ובהערכה של מאמצי הצוות שלהם. הם זוכרים לחגוג הישגים, גדולים או קטנים. הם יודעים לתת במה להצלחותיו של העובד ולשים אותו במרכז.
  1. הדרכה ושותפות: מנהיגים אפקטיביים משמשים כמנטורים וכמורים, ומעבר לניהול היום יומי, הם מנחים את חברי הצוות שלהם על עבר מטרות הקריירה שלהם. הם משקיעים בפיתוח אישי ומספקים הזדמנויות לשדרוג כישורי חברי הצוות שלהם והתקדמותם המקצועית. ההשקעה הזו לא רק משמרת עובדים בארגון היא גם יוצרת תרבות של למידה וחדשנות.

סיכום

עובדים המנוהלים בצורה הזו הינם יצירתיים, פרודוקטיביים, מפוקסים במטרות ולא נתונים להסחות דעת בידי רגשות שליליים. ארגון שמזהה את תפקידם המרכזי של מנהיגיו ביצירת סביבת עבודה כזו ומטפח את כישוריהם, מצמיח מנהלים אפקטיביים וצוותים פרודוקטיביים.

 

כתבו לי אם אם מעניין אותכם לשמוע עוד על אימון מנהלים לעצמכם או למנהלים שלכם  054-2428304