פוסטים נוספים

הגילוי שיציל לכם את העסק

לכתבה המלאה ב The Marker Labels 24.3.24 כל חברה רוצה להגדיל הכנסות, לחסוך בהוצאות ובכלל להיות יותר רווחית. מהניסיון שלי…

Retro Meeting from Hell

Hebrew Below HOW TO PERFORM EFFECTIVE RETRO MEETINGS Have you ever been to retro meeting from hell? Everyone comes ready…

6 עצות מועילות להתנהלות במצב הנוכחי של שוק העבודה

המצב המאתגר בשוק העבודה

**פוסט זה מתייחס לנשים וגברים כאחד.

שוק העבודה שרוי במצב מאתגר עם מפוטרים רבים המתמודדים על מספר משרות שהולך ומצטמצם.
המשכורות בסטגנציה וכך גם התחושה בקרב עובדים רבים החוששים לעזוב את מקום עבודתם, על אף תחושת מיצוי וחוסר שביעות רצון.

חוסר הוודאות שאנו חווים יוצר פחד ובלבול ופעמים רבות פוגע בביטחון העצמי שלנו.
הנה כמה עצות מועילות שיעזרו לכם לצלוח את התקופה, להחזיר את הוודאות לחייכם, בין אם אתם עדיין עובדים ומחפשים את האתגר הבא ובין אם פוטרתם ואתם בחיפוש עבודה פעיל.

בחיפוש עבודה, אני נוהגת לחלק את העצות לשני שלבים:
הראשון – מטרתו הסתכלות פינה ודיוק עצמי.
השני – עוסק בתכלס, מה הפעולות האופרטיביות שעליכם לעשות עכשיו.

הסתכלות פנימה ודיוק

 1. ארגז הכלים והמיומנויות שלכם
  קחו רגע כדי ליצור רשימה של שלל החוזקות והמיומנויות שלכם.
  הכינו 2 טורים:
  1. מהם היכולות המולדות שלכם כגון: משימתיות, אופטימיות, חיבור מהיר לאנשים וכדומה.
  2. מיומנויות שצברתם לאורך השנים למשל – ניהול פרויקטים טכנולוגיים, תותחית בבניית תכניות אסטרטגיות לטווח ארוך, יודעת לבנות מסעות לקוח מפורטים, יודע לנתח דאטה באמצעות SQL וכדומה. זיכרו, בכל מקום בו עבדתם, אספתם עוד ועוד יכולות לתוך ארגז הכלים שלכם, אותן תוכלו לקחת למגוון משרות.
 2. פיתחו את הראש – הרחיבו את סל האפשרויות
  התפקיד בו אתם עובדים כעת או בו עבדתם עד כה לא חייב לסמן את המשך הקריירה שלכם. הניסיון התעסוקתי שלכם הוא מקפצה אל העתיד ולא מחסום! הרי גם אם עבדתם בתפקיד מאוד ספציפי הוא כולל עבודה רוחבית עם מאפיינים מגוונים. אתן דוגמא: אנליסט עסקי טוב הוא גם יועץ, גם נותן שירות, גם אסטרטג, גם מבין היטב את הביזנס וכדומה. אל תגבילו את עצמכם.
 3. מה מרגש אותי זאת לא קלישאה. אנשים שעובדים בעבודה שמעניינת אותם, מציתה את הדמיון שלהם ומאתגרת אותם, רמת הסיפוק גבוהה, הם מאושרים יותר ויצרניים יותר. נסו להתחבר לרגעים בעבודה בהם העשייה באה מעצמה, כי אנחנו רוצים ולא כי אנחנו צריכים. אילו רעיונות מבריקים מגיעים לכם במקלחת? רשמו את רשימת ההצלחות שלכם במהלך הקריירה (בין אם היא קצרה או ארוכה), איך הן התבטאו ומה זה גרם לכם להרגיש? דייקו את עצמכם.

הגענו לשלב התכלס, מה עושים עכשיו?

 1.     הכינו חומרים שיווקיים.

*  מהם סיפורי ההצלחה המשמעותיים בקריירה שלכם שתואמים את הכיוון שדייקתם עבור עצמכם.

*  למה אני. מה מיוחד בי שבזכותו אתם חייבים אותי בארגון שלכם לתפקיד כזה.

*  כיתבו את קורות החיים שלכם בצורה מיטבית, היעזרו בחברים שיעברו עליהם, באתרי עריכה, נסו לקצר היכן שצריך ואפילו העבירו אותם דרך chatGPT.

 1. ספרו לעולם!
  אתם תופתעו לגלות שאנשים באמת מעוניינים לעזור. אל תתביישו! פרסמו פוסט מדוייק ואותנטי בלינקדין וברשתות חברתיות נוספות, ובקשו מחברים לשתף אותו. בנוסף, פנו לחברים ומכרים מהעבר וקיבעו להיפגש לקפה. כל חיבור כזה יכול לקדם אתכם הלאה לתפקיד הבא!
 2. העבירו את זה הלאה
  אם אתם רוצים לקבל המלצות התחילו גם לתת המלצות, שתפו פוסטים של חברים שמחפשים עבודה, פרגנו. מעגל הקסם עובד בדרכים מסתוריות.

 

התקשר/י עוד היום, השינוי שלך מתחיל עכשיו!  054-2428304