פוסטים נוספים

Retro Meeting from Hell

Hebrew Below HOW TO PERFORM EFFECTIVE RETRO MEETINGS Have you ever been to retro meeting from hell? Everyone comes ready…

על מה מדברים המנהלים באימון

** פוסט זה מתייחס למנהלים ומנהלות כאחד. 

בקצב הדינמי של עולם העסקים היום, מנהיגות אפקטיבית נמדדת יותר מתמיד ביכולת להסתגל לשינויים, אינטליגנציה רגשית גבוהה והתפתחות אישית מתמדת. השינוי התפיסתי הזה הביא לעלייה בחשיבותו של אימון מנהלים, פרקטיקה המשלבת בין מצוינות ניהולית לבין צמיחה אישית.

דילמות טיפוסיות שמנהלים מביאים לאימון:

  1. איזון וניהול סדרי עדיפויות: הקושי באיזון וניהול הזמן בין המשימות השותפות והדחופות, הפרויקטים החשובים והאסטרטגיים וניהול והעצמת הצוות.
  2. אתגר הפידבק: כיצד לתת פידבק על עבודה שהיא מתחת לציפיות ובו בזמן לשמר את המוטיבציה ולהימנע מיצירת אנטגוניזם.
  3. איך ליצור ownership: כיצד לבסס את תחושת המחויבות בקרב העובדים שלי לתחומי האחריות שלהם, כפי שאני חש/ה בעצמי לעבודה.
  4. אווירה רעילה: כיצד מתמודדים עם קונפליקטים פנימיים בצוות שעשויים להוביל לסביבת עבודה רעילה וירידה בתפוקה. 
  5. תחושת הבדידות בפסגה: ככל שנמצאים במעלה הסולם הארגוני, מנהלים חשים מבודדים יותר וכך גם כובד ההחלטות שעליהם לקבל. 

איזו דילמה אתם הייתם מביאים לאימון?

מה קורה באימון:

  • התבוננות עצמית ומודעות עצמית:

באמצעות שיחות, שאלות ותרגילים, מנהלים רוכשים הבנה עמוקה יותר של סגנון המנהיגות שלהם. מחד נעבור על החוזקות והעוצמות שלהם בתור מנהלים, ומאידך ננתח את החסמים והתחומים הטעונים שיפור. מודעות עצמית מוגברת היא אבן יסוד להתפתחות אישית ומקצועית. 

  • הצבת יעדים ואסטרטגיה:

במהלך האימון אנו מנסחים את יעדי הצוות / הארגון / המחלקה בצורה מובנה וסדורה ומגבשים תכנית אסטרטגית תוך הקפדה על יישור קו עם יעדי הארגון. תהליך זה לא רק מחדד את מיומנויות המנהיגות בתור מנהלים אלא גם יוצר מוטיבציה ובהירות בהנהגת הצוותים. 

  • תקשורת ובניית יחסים:

תקשורת נכונה עם הצוות ובכלל עם צוותים אחרים בארגון היא קריטית. היא יוצרת סביבת עבודה מגובשת ופרודוקטיבית יותר. במהלך האימון, אנו דנים באתגרי התקשורת בארגון ובדינמיקת היחסים בתוך הצוות וגם בדינמיקה חוצת הצוותים. בנוסף, נלמד כיצד לייצר ולטפח קשרי עבודה חיוביים שיסייעו להצליח במטרות העסקיות. 

  •  קבלת החלטות ופתרון בעיות:

החלטות מורכבות ופתרון בעיות סבוכות הם חלק אינטגרלי בתפקידם של מנהלים. באימון נלמד כלים נוחים ויישימים לקבלת החלטות, גישות שונות לפתרון בעיות ונשפר את היכולת להתמודד עם אתגרים בביטחון.

  • המנהל כמאמן: 

אני מאמינה שמנהל טוב הוא גם מאמן עבור העובדים שלו. תפקידו להעצים, להכווין, לשאול שאלות טובות ולמקסם את הפוטנציאל שקיים בכל אחד ואחת בצוות. כאשר מנהל עובר תהליך אימוני בעצמו הוא לומד מחוויה אישית ומדוגמא מוחשית ולוקח איתו כלים אפקטיביים למנהיגות להמשך הדרך. 

כמאמנת אישית ומאמנת מנהלים עם שני עשורים של ניסיון בניהול בחברות עסקיות והייטק, אני עדה להשפעה המדהימה שיש לאימון מנהלים איכותי על אנשים בתפקידי מנהיגות. 

צרו איתי קשר להתאמת תהליך אימון עבורכם או עבור המנהלים שלכם 054-2428304