פוסטים נוספים

Retro Meeting from Hell

Hebrew Below HOW TO PERFORM EFFECTIVE RETRO MEETINGS Have you ever been to retro meeting from hell? Everyone comes ready…

מיקרו-מנג'מנט, שיטת הניהול שעולה לכם ביוקר

**פוסט זה מתייחס למנהלים ומנהלות כאחד.

מנהלים, אתם עובדים קשה מדי? יש מה לעשות. 

דווקא בתקופה הזו, בה אנחנו מנסים להחזיר את השליטה לחיינו, חשוב שנדבר על הגבולות הברורים שעליכם להציב לעצמכם, כמנהלים, כדי להימנע ממיקרו-מנג'ינג. 

איך תדעו אם אתם מנהלים במיקרו? 

 • אם אתם נותנים משימות לעובדים שלכם אבל מוצאים את עצמכם בודקים, מוודאים ומדייקים את עבודתם.
 • אם אתם מעדיפים עדכונים שוטפים.
 • אם אתם מעדיפים להיות ב – CC על כל אימייל שיוצא מהצוות?
 • אם אתם רוצים שמשהו יעשה נכון ומהר אז עדיף כבר שאתם תעשו אותו בעצמכם? 

אם עניתם כן על רוב או כל השאלות האלו אז אתם מנהלים במיקרומנג'מנט.

אל דאגה, אני מכירה היטב את התחושה הזאת וחשוב שתדעו שאתם לא לבד. גם אני עשיתי זאת בעצמי ואף הובלתי מנהלים רבים שעברו את אותו התהליך. ניהול אנשים הוא דבר מאתגר אבל זו גם מיומנות נרכשת והיא דורשת זמן ותרגול, בדיוק כמו כל מיומנות אחרת אותה נרצה ללמוד. 

מהו ניהול במיקרו?

ניהול מיקרו מתאר סגנון ניהול שבו מנהל מתבונן מקרוב בפעולות העובדים ולאחר מכן מבצע בקרה יתר על המידה.

מהם האפקטים של ניהול במיקרו?

ניהול במיקרו יוצר תסכול עבורכם ועבור הצוות. הוא מפחית את התפוקה, פוגע ביצירתיות, מגביר שחיקה והורג את המורל. תפקידנו כמנהלים הוא לספק הכוונה ותמיכה, לאפשר סביבה שבה העובדים יכולים לתפקד במיטבם ולממש את הפוטנציאל שלהם על ידי אוטונומיה אמיתית בתפקידם. למרבה הצער, ניהול מיקרו משיג בדיוק את ההפך. ניהול במיקרו מחזיר את האחריות אליכם המנהלים וגורם לכם לעבוד הרבה יותר קשה.

קבלו 6 צעדים יעילים שיעלו את האוטונומיה של הכפופים לכם

 1. בניית אמון:
  תנו להם משימות אליהן הם הוכשרו ויש ביכולתם להצליח. זה יספק להם בסיס להוכיח את המסוגלות שלהם ולקבל תחושה של התפתחות מקצועית. חשוב להגדיר ציפיות מראש. דוגמה לכך תהיה: באיזו תדירות תרצו עדכון סטטוס ומה הוא יכלול?
 2. שלמות היא בזבוז זמן:
  ייתכן שהדרך שלכם היא טובה יותר, אבל יש מצב שגם הצוות שלכם יידע להציע פתרון מצויין. הרי, אם אתם הכי טובים בכל דבר, מדוע אתם צריכים צוות? התעקשותכם להגיע לשלמות, יוצרת צוואר בקבוק שמאט את השגת המטרות של הצוות. למדו את הצוות שלכם לאתגר את עצמו לעבודה הטובה ביותר שלהם. אפשרו להם לעשות את הטעויות הקטנות כדי שיוכלו ללמוד מהן ועצרו את הטעויות הגדולות על ידי הסבר ולמידה.
 3. למדו והכשירו:
  ביקורת היא אינה משוב. עליכם להשקיע בהכשרת העובדים שלכם. השקיעו במתן משוב ממנו יוכלו לצמוח. הימנעו מביקורת שעשויה לשבור את האמון. תפקידכם הוא להכשירם להיות עובדים עצמאיים ובטוחים בעצמם. 
 4. הסברה נכונה:
  התמקדו בהסבר אודות "מה ולמה". השאירו את ה"איך" להם.
  למה: הסבירו מדוע אתם והצוות עושים את המשימה ואיך זה מתחבר לתמונה הגדולה (לחזון הצוות או החברה).
  מה: הסבירו מה המשימה, מה ייחשב להצלחה במשימה, מהו מרחב התמרון והגמישות.
  איך: את ה"איך" השאירו להם. כדי ליצור אמון, יצירתיות ומחוייבות, תוכלו להשתמש במגוון שאלות כמו: איך את מתכננת לעשות את המשימה ועוד שאלות מהסעיף הבא. 
 5. שאילת שאלות: זוהי דרך מצוינת להעברת אחריות ויצירת מחויבות. הנה כמה דוגמאות: 
  1. מה אתה צריך ממני או אילו משאבים את צריכה כדי להצליח במשימה? 
  2. מתי אתה צופה שתסיים? האם לוח הזמנים שתכננת ישים? האם אתה מתחייב לתאריך הזה? 
  3. אילו אתגרים / סיכונים את צופה וכיצד את מתכננת לנהל אותם? 
 6. חמלה: תחמלו על עצמכם. ניהול הוא דבר מאתגר, מלא באחריות ולחצים, במיוחד אם אתם מנהלים מתחילים. התייחסו לניהול כאל עוד מיומנות שדורשת זמן ותרגול ואתרו אנשים שיעזרו לכם לצמוח. 

לסיכום:

ניהול במיקרומנג'מנט נותן לנו תחושת שליטה. אנחנו חושבים שאם נשלוט בהכל הצוות יצליח והתפוקות יהיו טובות יותר. בפועל, ניהול במיקרו מקטין את תפוקות ויצירתיות הצוות, יוצר תסכול רב וגורם לנו, המנהלים, לעבוד קשה יותר. פתחו את השריר הסומך על הצוות שלכם שיאפשר לכם להישען על עבודה פוריה ומשותפת. 

כתבו לי אם אם מעניין אותכם לשמוע עוד על אימון מנהלים לעצמכם או למנהלים שלכם  054-2428304